CHOVATELSKÁ STANICE ČINČIL JIHOAMERICKÝCH, KŘEČKŮ SYRSKÝCH A KŘEČÍKů DŽUNGARSKÝCH

pořízení činčily

22. dubna 2016 v 15:50 | Betty

Mláďata činčil jsou k odběru nejdříve po dasažení váhy 300g s věkem 3 měsíců (tedy až zvládnou být samostatné)!!!!!!!!

Není možno si vyzvednout činčilu dříve, protože přijde o matčino mléko, kterým by jej ještě kojila a navíc v této době je činčila ještě moc malá na mazlení, což je hlavně pro děti nevýhoda, protože ji mohou lehce ublížit.

Nebereme na činčilky zálohy a proto činčilky rezervujeme pouze

max. na 2 týdny.


- činčila je šťastná pokud má u sebe další činčilku!

činčila žije v párech na celý život. Samotná činčilka zvládá být sama, ale pokud má k sobě druhou činčilku je z ní potom mnohem veselejší tvor. Nemusíte se bát, že by se v páru ke člověku chovali jinak. Nejlepší je si pořídit homo pár neboli dva samečky nebo dvě samičky. K samičkám ůže přijít sameček, ale o to víc bude mláďat. Samička ke dvěma samečkům nemůže přijít, protože by se o ni samečkové poprali. Nedoporučuji ani mít samičky poblíž dvou samečků. Už jen aroma samičky samce rozhádá. Pokud chcete víc činčilek než dvě, můžete dát spolu činčilek stejného pohlaví i několik. Nejlepší je seznámit homo pár už jako mláďata. Později je seznamování trochu těžší, ale také se to dá zvládnout. Činčilce se před seznámením musí zařídit jiné klec. Obě činčilky mohou první týden na sebe přes klec poutze koukat a očuchávat se . Klece musí být min. 10cm od sebe. Druhý týden je možné společné venčení a potom se teprve mohou dát no klce spolu. Nejdříve do klece nové činčilky a pak teprve do klece domácí činčilky.


Pro informaci - doba březosti činčily je 111 dní
- doba kojení je 2 - 3 měsíce

činčilky se rodí osrstěné, vidící, slyšící, ihned se postaví a začnou se kojit. Již druhý den vylezou na první poličku. činčilky se od narození dají brát do rukou a jeslikož je od narození do rukou bereme, máme činčilky dobře vymazlené a zvyklé na ruce.


Prosíme, aby případní zájemci o činčilku byli pevně rozhodnuti, že si zvířátko od nás pořídí. Pokud si u nás někdo zvířátko zamluví a pak si jej nodebere nebo odebere u někoho jiného aniž by nás dopředu informoval že má zvířátko zamluvené i jinde, neozývá se, popřípadě jeho odběr odřekne z nevážného důvodu, pak již není možnost si u nás zvířátko znovu zamluvit, protože dbáme na to komu zvířátko předáváme a chceme aby šlo do dobrých rukou a takovéto chování nepřipouštíme a sami takto nejednáme.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.