CHOVATELSKÁ STANICE ČINČIL JIHOAMERICKÝCH, KŘEČKŮ SYRSKÝCH A KŘEČÍKů DŽUNGARSKÝCH

NE! ZVERIMEXůM

21. února 2016 v 2:07 | Betty |  Zverimex vs. chovatel

PROČ NE! ZVERIMEXůM....STOP MNOŽENÍ

aneb víte odkud pochází vaše zvířata bez PP?


TENTO ČLÁNEK JE MůJ VÝTVOR, TAK JEJ NEKOPÍRUJTE!

Betty


Ve zverimexech a obchodech se zvířaty a také na burzách či fauna trzích nakupuje mnoho lidí zvířátka. Vůbec si ale neuvědomují odkud ta zvířátka pocházejí, jak vypadali jejich rodiče a jaké měli popřípadě nemoci.
Zvířata ze zverimexů apod. pocházejí z 95% od chovatelů - množitelů. Ti chovají svá zvířata po stovkách kusech zavřených bez přítomnosti člověka a navzájem se množících. Často jsou tato zvířata nemocná, špatně krmená a s poruchy chovaní jako je agresivita, plachost, ... samice menších zvířat jsou také většinou nakrytá, takže vám doma pak vyvrhnou kupu mláďat a co pak s tím....

Jediné co se s tím dá dělat je NEKUPOVAT zvířata ve zverimexech a obchodech se zvířaty a také na burzách a nikdy od chovatelů - množitelů, kteří vám neukáží ani rodiče mláďěte a neukážou vám kde zvíře opravdu žije.

Tím, že od těchto lidí či zverimexů zvířata koupíte i z lítosti, dáte jim peníze na nové zvíře, které budou množit či prodávat!!! Nepodporujte je koupí mláďat!! Ani z lítosti!

Kupujte zvířata pouze od chovatelů, kteří jsou poctiví, o svá zvířata se náležitě starají, dávají jim veškerou péči, kvalitní krmivo a ukáží vám jak sourozence,tak rodiče popř. i prarodiče mláďete a dají vám všechny informace k dalšímu chovu a samice od samců včas oddělují. Raději si připlaťte za kvalitní, dobře krmené zvířátko, než dát méně za nějakého chudáčka prolezlého nemocemi! A vždy si raději nechte vystavit papír o koupi zvířete u chovatele a také o jeho zdraví od veterináře! Nepoctiví chovatelé totiž nebudou brát ohledy na nemocné zvířátko co vám prodali a nevrátí vám za něj ani korunu!

Ale pozor i někteří chovatelé prodávají svoje zvířátka nemocná, aby nemuseli platit za jejich veterinární péči! Proto vždy mládě skontrolujte jestli vypadá zdravě, nemá výtok z očiček, z nosu, jestli má čisté uši a jestli nemá průjem. Nové zvířátko nechte v karanténě alespoň 3 týdny než jej přidáte ke svým miláčkům. Pak zamezíte nakažení nemocí všech.Zde se můžete podívat jak to celé vypadá tam kde se narodilo vaše zvířátko....

Takto to vypadá ve zverimexu - uhlazená mláďátka. Ale...

.....víte kde vyrostli??? tak se koukejte..většina těchto fotek pochází z českých inzertních serverů, kde inzerovali tito chovatelé-množitelé svoje zvířata pro zverimexy a se kterými jezdí na burzy:

množírna s hlodavci:

Křečci:

(křeček je samotář a jiné dospělé křečky nesnese. Křečci v takovém množství se mezi sebou rvou až jeden druhého zabije)
(špína, promočená podestýlka složená jen ze zbytků krmiva, žádný úkryt. Takto žijí zvířata dávaná do zverimexů)
(zde vidíte jak málo prostoru mají pro sebe v množírně matky s mláďaty, které neustále jen rodí. Tyto akvárka nestačí ani malému křečíkovi natožtak velkému křečkovi s mláďaty. Takto se chová pro pet shopy v obchodních domech)

Křečíci:

(zde vidíte jak málo prostoru mají pro sebe v množírně křečíci)
(chování křečíků po tolika kusech znamená, že si nějakých nemocí těžko všimnete)

Myši:

(špína, podestýlka jen ze zbytků krmiva, nemoci)

Morčata:

(chování morčat po tolika kusech znamená, že si nějakých nemocí těžko všimnete)

Králíci:

(Tolik zakrslíků po hromadě. Když se pak do nich zamíchá nějaký normální domácí králík, nikdo si toho ani nevšimne. Vám potom zakrslík doma trochu víc vyroste a vy se ve zverimexu budete ptát proč?)

Myslíte si, že je vaše zvířátko od domácího chovatele? A viděli jste kde mláďátko odchoval? Mohl ho taky odchovat tady:
(činčily sedí na pročůraných domečcích, protože pod nimi se nachází doslova už jen hnůj!)

.......špína, malé ubikace, nemoci.....

Opravdu chcete zvířátko z takového místa???

Dobře se proto rozmyslete kde zvíře kupujete a proč chcete ušetřit peníze, které pak vydáte za veterinární péči a to mnohonásobně více. Vždy se podívejte jak to vypadá u toho kdo zvíře odchoval. Nespokojete se s tím, že vám zvíře přivezou, po někom pošlou nebo předají mezi dveřmi či v obýváku. Chtějte vidět místo kde se zvíře narodilo a jeho rodiče!

Pro příklad uvedu vlastní zkušenosti:

- koupila jsem si ve zverimexu potkana za 45 Kč - měl svrab a injekce proti svrabu stála 1000Kč. Potkan od chovatele stojí okolo 300Kč. Kde jsem tedy ušetřila?

- známá koupila ze zverimexu morče za 100Kč, protože u chovatele je drahé - doma pak samice porodila několik mláďat - nevěděla co s nimi dělat a stálo ji to spoustu času je obstarat a udat po lidech. Stojí za to se pak starat o nechtěná mláďata?

- koupila jsem si několik miminek křečka ze zverimexu, abych je zachránila, protože ještě sála mléko a odtrhli je od mámy moc brzo, tak jsem je chtěla doma dokrmit. Jenže odtržena byla proto, že měla nakažlivou chorobu, která zabíjí miminka právě v tomto věku, tak aby je stihli prodat ještě než zemřou, tak je odtrhli tak brzo. U mne samozřejmě zemřela za 2 dny, bohužel se nákaza vlekla mým chovem a zabila dalších několik křečků než jsem našla společně s vetrinářem lék na tuto chorobu na internetu a vyléčila je. Nemoc na nich nebyla vidět, projeví se až těžkým průjmem po několika dnech a to těsně před úmrtím. Léčili jsme každý den 2x po 12 hodinách 2 týdny. 7 měsíců jsem nemohla odchovávat vlastní mláďata. Nestálo to za to! Už ze zverimexu žádného podezřelého křečka nekoupím!

- koupila jsem si kočku bez PP na inzerát. Měla to být polomainka. Stála 1000Kč. Známá mi ji přivezla autem z Prahy. Kočka ovšem s mainkou neměla vůbec nic společného a byla zasvrabená a zablešená. Svrab jsme vyléčili injekcí opět za 1000Kč (to už je cena kočky) ale s blechami jsme zápasili 2 roky než jsme se jich zbavili a to nepočítám kolik prostředů za tisíce jsme na ty blechy koupili než jsme se jich zbavili a jak mne šíleně poštípali a já teď mám alergii na kousnutí hmyzem. Stálo mi to za to? Nebylo lepší koupit si mainku s PP od chovatele, ale zdravou?

- koupila jsem činčilu od známé chovatelky, která mi sama zvíře nabídla i s dovozem kamarádkou do našeho města. Činčila ale byla nemocná, nakazila další zvířata v mém chovu a i přes léčbu zamřela. Podle léčby bylo zjištěno veterinářem, že měla v sobě rozšířené dva druhy bakterií a červy typu tasemnice, které jsou přenostné i na člověka. Protože jsem ale neměla žádný papír o koupi zvířete od chovatelky tak i na moje námitky chovatelka mrtvé zvíře neuhradila a ani jeho léčbu a já přišla o několik tisíc. Vždy je lepší si chov nejdříve prohlédnout, než kupovat zajíce v pytli a nezapomínat na smlouvy o koupi.

Protože se zabývám chovem s PP činčil a křečků, denně mi lidi píšou o radu proč je jejich zvířátko ze zverimexu nemocné, proč zemřelo, co mají dělat když jim doma porodilo atd. atd. Koupí si ze zverimexu, ale radu potom chtějí od chovatele..... Posuďte sami.


Tady je video o tom jak se chovají zvířata pro zverimexy (nejen v Americe)

---------------------------------------------------------------------------

Zde vám ještě úkážu jak to vypadá v množírnách psů a koček.

Myslíte si, že vaše štěně bez PP je od nějakého hodného člověka co si štěňátka pěkně nafotil do inzerce na polštářku, co chtěl jen jednou od fenky štěňátka? Jste na omylu. Doma Vám ukáže jakože uhlazené rodiče, ale v blízkém lesíku může skrývat svoje tajemství.... množírnu!

toto jsou fotky z amerických množíren, které prodávají do zverimexů:
(takto chovají množitelé malé pejsky. Zavření v kleci na pročůraných novinách. Většinou nikdy v životě neviděli světlo světa a nikdy nestáli na pevné zemi)
(je normální chovat psy v takovýchto podmínkách?)
(to pod klecemi jsou psí výkaly)
(takto vypadají domovy pejsků bez PP a dokonce někdy i s PP! Proto musíme při odebírání štěňátka chtít vidět rodiče a kde žijí.)

Množírna v Polsku?

Myslíte si, že se to děje jen ve světě?

Toto jsou fotky z českých a slovenských množíren!

(takto chovají množitelé větší pejsky - zavření v klecích na vlastních výkalech - nemocní a málo krmení. většinou vám rodiče neukážou, jen vám vrazí do rukou pěkné štěňátko a to že rodiče žijí v hnoji to je jedno. Vlastně ani nemusíte mít jistotu, že vám ze štěňátka vyroste to co jste chtěli)

Čejkovická velkomnožírna:

Dne 20.1.2013 - bylo zachráněno 42 psů z Čejkovické velkomnožírny. Většina z nich byla těžce nemocná. Pejsci žili v otřesných podmínkách. Během roku několik starších a vážně nemocných feneček odešlo nadobro. Nebuďte lhostejní, všímejte si, jak žijí pejsci a ostatní zvířata kolem vás.


Na to, aby se mohlo chovat i s nemocnými psy se musí psi náležitě dopovat léky :( Nemůžeme se pak divit, že štěně zdravé na pohled je naopak velmi nemocné. Toto je pohled na množírenskou "lékarničku".


A kde potom končí nebohá štěňátka? Myslíte že u silnice nebo v popelnici? NE, končí U VÁS DOMA! Někam se přece musí podít to veliké množství nabízených štěňat bez PP. Fenka s PP může rodit jen jednou za rok. Fenky bez PP mohou i 2x za rok. Tedy bez PP psů se vyprodukuje minimálně dvakrát tolik!

Schovávají se tak jako hlodavci za uhlazená miminka na dečkách v inzerátech nebo za sklem zverimexu.....
(inzertní portál Bazoš je rájem překupníků. Tento inzerát patří překupnici z Prahy, která prodala toto nemocné štěně jedné zpěvačce. Bůh ví odkud ho měla.)


(štěňata bohužel prodávaná ve zverimexu v Čes. Budějovicích)Myslíte si, že poznáte množitele hned na první pohled? Tady máte českou chovatelskou stanici, která oficiálně množí psy a kočky za účelem zisku!!!! štěňata i koťata jsou odtud nemocná!

ZDE:

http://grandbor.webnode.cz/

příklady od kupujících z této CHS Grandbor: 1)fenka odebraná už v 6 týdnu, žrala 2x za den máčenej chleba, zánět v uších a nemluvim o tom, že už v jednom roce měla dysplazii kyčelního kloubu a těžkou artrózu..

2) Zadejte si na Bazoš nebo jiný inzertní server název této "chovatelské stanice" a uvidíte, co všechno chová a s čím kšeftuje...:O((( Známá odtud měla "kotě"...zjistila, že je březí :O((, další si od ní koupila dvě kočky - jedna uhynula na FIP, druhá je pozitivní také

a takových podobných CHS je až hanba, které více lákají peníze...

proto dobře prohlídněte a zjistěte si i o CHS, která má nějaké jméno, jestli ji lidi doporučují či jaké s ní mají zkušenosti, než tam pořídíte zvíře!

Smutná videa s pejsky z množíren:

(videa nemusí fungovat všechna správně, blog má asi problém s jejich zobrazováním)

Kočky:

(množírna peršanek)

Smutná videa s kočičkami z množíren:

(videa nemusí fungovat všechna správně, blog má asi problém s jejich vkládáním)

(ano i kočky se dají množit v klecích, když se dá na nich vydělat)Tady jeden moc pěkný článek pro lidi co chtějí "levnější" štěńátka bez PP o tom jak jedna slečna chtěla od své fenky jednou za život vymazlená "zdravá" štěňátka BEZ PP a jak to dopadlo....

http://psi.stop-mnozitelum.cz/chtela-jednou-za-zivot-stenat/

Video o podvodnících, množitelích psů:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096902795-studio-6/214411010100321/obsah/315204-podvodnici-se-stenaty


článek o české množitelce, na kterou přišli, ale ona stejně množí dál

http://jihlava.idnes.cz/trestni-oznameni-pro-tyrani-psu-na-chovatelku-ze-zachotina-p4v-/jihlava-zpravy.aspx?c=A140516_2065211_jihlava-zpravy_mv


článek o tom kolik štěňat se vyváží z ČR a ještě k tomu nemocných

http://www.denik.cz/z_domova/ceska-stenata-zaplavuji-evropu-a-umiraji-20140525.html


chcete tomu zabránit?

nekupujte levná zvířata od množitelů a když už vypadá prodejce věrohodně, nechte si ukázat rodiče a sourozence, skontrolujte jejich zdravotní stav a zdravotní stav ostatních a kde zvíře žije. Skontrolujte si jestli je jejich očkovací průkaz platný! Český průkaz a slovenské razítko je jasná známka kupu od množitele!

nekupujte zvířata od množitele ani z lítosti! Podporujete tím jeho množení a místo vašeho chudáčka on rozmnoží 20 takových stejných! Když vy si ho koupíte, koupí si ho každý....
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Katka Katka | 15. července 2014 v 12:26 | Reagovat

Množitelé jsou hrozní. Stačí vidět ty videa třeba psů z množíren a už si utírám slzy. Buď z toho, že je mi líto zvířat jak takhle žijí nebo z toho, že je zachránila nějaká organizace a je to strašně dojemné. Tento rok budu v devítce a chtěla bych dát přihlášku na veterinární střední školu. Chtěla bych zvířatům nějak pomáhat, už kvůli tomu, že je strašně miluju. Už jako dvouletá holčina jsem plakala, když mi rodiče nechtěli dovolit pejska a babička si zrovna jednoho z útulku vzala. Toho psa jsem měla celkem ráda, jenže on mě ne, protože neměl rád děti, ale dožil se 13 let a měl se tu dobře. To je tak všechno, co bych na toto téma byla schopná říct a taky doufám, že se mi můj sen o veterině splní. Vím, je to prý těžká škola, ale je to pro mě výzva, kterou přijímám. :-)

2 Malá Žužu (konec-utrpeni.blog.cz) Malá Žužu (konec-utrpeni.blog.cz) | 26. prosince 2014 v 22:53 | Reagovat

Zdravím, tento článek je přesně to, co jsem hledala, s Vaším dovolením si jej překopíruji na své stránky, s viditelným zdrojem.

Před třemi dny mi zemřelo morčátko, samozřejmě ze zverimexu, určitě z jedné takové množírny. Nebylo vyvinuté, mělo špatné zoubky, byl to takový "mrzáček", co jsme bohužel nevěděli a morče koupili. Bylo vyhublé a jako jediné zavřené v teráriu bez zrní, vody nebo sena.

Jakmile zemřelo, začala jssem se velice intenzivně zajímat o tuto problematiku. S dovolením píšu komentář i sem - potřebuji sehnat co nejvíce lidí, kteří si také koupili nemocné, nevyvinuté či jinak postižené zvíře. Jen tak se může začít něco dít, když nás bude opravdu hodně a věřte, jakmile se do něčeho pustím, málokdy nezvítězím. Jen to chce, aby lidé nebyli slepí a nezapomněli okamžitě, hned poté, co opustí blog.

Můj cíl jsou množírny bez citu, ne chovatelé, kteří mají hromadu zvířat, ale starají se, milují je a zvládají to.

Na blogu mám kontakt - pokud se Vám stalo něco podobného, zkontaktujte mě prostřednictvím stránek. Je to vážná věc.

Děkuji!!!! www.konec-utrpeni.blog.cz

3 PotkySchka PotkySchka | 2. února 2015 v 20:06 | Reagovat

No, v místním zverimexu si zvířata většinou chovají sami. No, prodavačka o zvířatech něco ví, je celkem sympatická, ale stejně se mi to tam nelíbí-malá tereárka,  neoddělení samečci od samiček apod.Takže nic moc.Článek zajímavý, fotky otřesné, na videa jsem radši ani nekoukala...

4 julie julie | E-mail | 22. března 2015 v 21:29 | Reagovat

Ano velice smutné a ty videa málem jsem se rozbrečela a taky se mi něco podebného stalo koupila jsem si ve zverimexu králíka po pár dnech jsem si všimla že se chova divne a bylo to tady zacalo se to cim dal víc projevovat nešlo to lečit a zemřel bylo mi smutne mela jsem ji moc rada od malicka miluji zvirata mam psa divne zbarvenou prerostlou border kolii nechteli nam ukazat rodice kdyz jsme si ho kupovaly tak nevym a v tom zverimexu jsem si koupila také krecky zlaté kluka a holku a tem nic nebylo zuzka holka ma s edwordem ti kreckem uz druhy vrh malích poprve mela deset ted ma osm mam je rada a shanim cincilu nevite kde nejakou sehnat mlade a v tom zverimexu jsem s kamoskou evou videli kralicka obe jsme ho chteli ale pak jsme si vsimly ze ma zlomene ucho divne alo furt ho chci jen se bojim aby nebyl nejak nemocny

5 Betty Betty | 3. května 2015 v 10:25 | Reagovat

Malá Žužu - ano, morčátko bylo určitě z takového místa. Množitele nezajímá, že je zvíře nemocné. Jde jim jen o utržené peníze. Nejsem pro kopírovat článek, lepší napsat si vlastní a dát odkaz na můj. Nemusí být jeden článek na 10 webech. Každopádně se ráda připojím s poznatky ohledně nemocných zvířatech ve zverimexu.

PotkySchka - Zverimexy si je chovají sami, ale oni si je chovají nejčastěji od sourozenců nebo od matky se synem. Nevím o co je toto lepší. Tak či tak jsou to stejně křečkové které jim někdo přivezl a nejčastěji nějaký množitel. Množitelé dovážejí do všech zverimexů v okolí po 50 - 100 zvířatech každý týden, tak ať mi nikdo ze zverimexu nevykládá, že si tolik různě barevných křečků odchoval sám někde v zázemí. Co jsem zjistila, tak do Zvěrokruhu v Brně zaváží po 10 králíčkách každý týden! To by těžko někde odchovali v zázemí. Ale lidi kupují dál :( Zajímavé, že nikdo nechce vidět kde se ta zvířátka narodila, ale koupí si je a podpoří tím to kde žijí. To není záchrana!

Julie - přijde ti to smutné, zvířata ti ze zverimexu umírají, ale kupuješ je tam dál, chceš si koupit králíka co je nejspíš nemocný a koupili jste si křížence border kólie od množitele aniž byste viděli rodiče....klasický příklad lhostejnosti k tomu co se děje. Svými pěnězi akorát podporujete tenhle hnusný byznys se zvířaty. :-(

6 Ema Wayan Danielová Ema Wayan Danielová | E-mail | 2. prosince 2015 v 16:23 | Reagovat

Tenhle článek je naprosto úchvatný! :D Už mě nebaví vysvětlovat v potkaních skupinách, PROČ by se pro potkany nemělo chodit do zverimexu a ted stačí dát jen odkaz místo dlouhého povídání :) Fakt super :)

7 Lola Lola | E-mail | 1. července 2016 v 15:49 | Reagovat

To je ta nejsmutnější stránka na světě !!!!!!!!!!!!! :-(  :-(  :-(  :-( PROČ JSOU LIDÉ TAK KRUTÍ???? A místo toho než aby uklidili raději nechají umřít desítky zvířat !!!! A jak jsou na tom papoušci ? Já nejspíž budu mít papouška ze zverimexu... :-( Ale ten zverimex patří chovatelce... Jak jsou na tom !!!!???? :-(  :-(  :-(  :-(  :-(  :-(  :-(  :-(  :-( :-(

8 Chovatel Chovatel | E-mail | 23. března 2017 v 14:49 | Reagovat

Do zverimexu se chodí pro krmivo ať je to křeček nebo granule.. Bylo by fjn najít v tom tvrzení nějaký median ale toho jsem se nedočkal. Jak byste to udělala, pokud by jste potřebovala okolo 2000 myší či křečků za jeden den na nákrm menší zoo?

9 Betty - autor Betty - autor | Web | 27. března 2017 v 7:16 | Reagovat

Chovatel: než něco napíšete, tak si to nejdřív prosím po sobě přečtěte. Ani té větě skoro nerozumím. Křečky i myši snad můžete zakoupit rovnou u množitelů a nemusíte chodit do zverimexu. Krmivo se dá nakoupit i přes internet a nevím kdo by kupoval 2000 myší. To je snad lepší si je chovat sám když mám svou ZOO, nebo ne?

10 Sunny Sunny | 6. dubna 2018 v 11:34 | Reagovat

Kam to chodíte na veterinu, že vás injekce Ivomecu proti svrabu stála litr? Vždyť jedna dávka stojí do 150Kč, takže na ty tři dávky to i u drahého veterináře nepřekročí pětikilo...

11 Betty Betty | 6. dubna 2018 v 14:42 | Reagovat

Zeptejte se mého veterináře :D Mimochodem to bylo před 10 lety tak třeba byly jiné metody léčby. Děkuji za přečtení :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.