CHOVATELSKÁ STANICE ČINČIL JIHOAMERICKÝCH, KŘEČKŮ SYRSKÝCH A KŘEČÍKů DŽUNGARSKÝCH

Proč zakázat lidem množit...

23. dubna 2014 v 11:44 | Betty |  Zverimex vs. chovatel
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Proč zakázat lidem množit zvířata...


Je rozdíl mezi chovatelem a množitelem. Chovatel totiž chová s nějakým cílem jako je napřklad:
zdraví mláďat
poslušnost a přítulnost mláďat
určitě zbarvení mláďat
dodržení a rozšíření určité rasy
atd. a vybírá poctivě nové majitele s tím, že když se něco stane, vezme si zvířátko zpět

Množitel prostě vezme co má po ruce, nejčastěji nejlevněji pořízený párek zvířat a dá ho dohromady. Pak se diví, když se mu nenarodí to co plánoval, nebo má mláďě nějaké vady. Nemůže ručit za kvalitu mláďete a tak jej prodává pod cenou a koloběh se opakuje.


CO je to MNOŽITEL?

množitel není jen ten co má svoje zvířata v otřesných podmínkách zavřené v klecích. Množitel je každý kdo rozmnožuje zvířata bez vědomostí a zkušenností s chovem. Je to člověk co rozmnožuje za účelem výdělku nebo z radosti z mláďat. Tedy stejně tak to může být vychytralá paní co má v pražském bytě dvě čivavy a každý půlrok štěňata. Opravdu si myslíte, že štěně za 5 - 10 tisíc se narodilo díky náhodě? To těžko.

Myslíte, že ti co chovají pejsky na gauči jsou moc hodní lidé co mají jen jeden pár. No hodní možná jsou a možná mají i jeden pár, ale nestydí se prodat i nemocné štěně:
Citujeme z článku: "Řada pejskařů sdílela v posledních hodinách na facebooku kopie inzerátů se třemi štěňaty čivav bez PP, které inzerent nabízel za nižší ceny z důvodu postižení. První inzerované štěně bylo klasickým příkladem totální neznalosti a ignorace při křížení populárního zbarvení merle - mělo vážné vývojové vady očí, jinými slovy bylo prostě slepé. Další štěně mělo abnormálně obrovskou pupeční kýlu (zřejmě se jedná o závažný rozštěp břišní stěny), třetí pak natolik zdeformovanou levou přední končetinu, že ji pravděpodobně bez operace nikdy nebude moci používat." (Zdroj: Kateřina Hadrabová)


Množírny a jak na ně?
Abych řekla pravdu tak už nemůžu vystát to co takoví množitelé vykládají o svých činech.

Nejhorší věta na světě a věta která mne přiměla napsat tento článek je:

"Já chovám jen pro radost."

- zajímalo by mne jakou radost z toho mají ta zvířata, která se narodí s křivými zuby, krátkými předními packami nebo když jsou naprosto nevhodnými kandidáty do rodiny díky nesprávnému výběru rozdílných ras.
- takový člověk prodá mláďata komukoliv, protože jak už to nejsou roztomilá miminka a začnou "otravovat" nebo jich je najednou moc, tak by je vnutili za pár korun i ďáblovi jen aby se jich zbavili.
- to chovat pro radost znamená, že z toho má člověk radost, že rozmnožil nějaké zvíře, užije si mláďátka jako miminka a pak je postrká všude možně a už se o ně nezajímá? Co je to za radost? Podle mne to je jen vlastní ukojení touhy užít si odchování miminek (nejčastěji toto proto dělají ženy) a dál už se nestarat...
- jak si někdo může myslet, že když nechovám dle nějakých pravidel chovu viz. chovatelské stanice, ale množím páté přes deváté že chovám pro radost....

To není pro radost, to je k pláči....

a další věty při prodeji jako:

"Nám se doma zvířátka rozmnožila a už jich je moc tak je prodáváme."

- bože je vůbec možné nechat zvířata nekontrolovaně množit a pak si najednou všimnout, že jich je moc a nezvládám se o ně starat?
- tomu já říkám pouze lenost a opět vlastní ukojení touhy něco množit bez jakéhokoliv svědomí...

nebo:

"Narodila se nám miminka a buď si je někdo vezme nebo je necháme utratit."

- co prosím? Jak někdo může namnožit zvířata a pak vyhrožovat utracením. Důvod podle mne je, že je nemůžou udat a tak si myslí, že takto se jich rychle zbaví. Přitom je tak jednoduché je nechat vykastrovat. Takovým lidem by se měli správně zvířata odebrat s tím, že minimálně 10 let nesmí nic chovat! Bohužel takový zákon v ČR neexistuje.

"Narodila se nám miminka. Nepoznáme pohlaví, nepoznáme zbarvení, ale rodiče jsou určitě té a té rasy a jsou zdraví. Darujeme za pytel krmiva. (Popř. prodáme jako určitou rasu bez PP)"

- není vám to povědomé? Nekoupili jste si zrovna vy takové zvířátko? Zjistili jste že je jiného pohlaví než jste očekávali? Že je jiné rasy než jste očekávali? Že má nějakou neléčitelnou vadu?
- a jak zareaguje chovatel když mu to s rozhořčením napíšete? Neozývá se, popřípadě zruší tel.č. nebo email.
- jediná rada zní: Od takových lidí si nikdy nic nekupujte!

Člověk který množí zvířata pro radost nechce řešit problémy zvířat které namnožil. Myslí si, že když jste si zvíře od něj koupili či vzali, tak už je to váš problém, že je zvíře nemocné nebo jinačí než jste chtěli. Rozhodně si zvíře dospělé nevezme zpět ani vám nevrátí peníze. Jediné co vám zbyde jsou oči pro pláč...


a co uděláte vy? Koupili jste zvíře které nechcete.....co teď? Zbavíme se ho na inzerci, však on si ho někdo vezme a když nevezme, tak ho dám do útulku nebo do ZOO.... no a tam si berou zvířata domů jen lidi, kterým není lhostejný život zvířátka, které nemělo štěstí jen proto, že jej někdo namnožil, aby si udělal radost.....ale takových lidí je málo a hodně zvířat nikdy nepozná pravý domov ani dobré jídlo ani ten správný život....


pořád ještě chcete množit zvířata pro radost?CO je to PŘEKUPNÍK?

překupník je člověk(většinou žena), který vykupuje za levno štěňata od kohokoliv (z množíren, darované, atd.) a pak je přeprodává dráž. Tato štěňata nabízí na inzerci každý měsíc. Prodává je buďto bez matky s výmluvou, že matka štěňat je jinde než štěňata nebo s nastrčenou falešnou matkou či rovnou vozí štěňata mimo domov, aby se nemusel vymlouvat. Překupník je schopný přeprodejem štěňat utržit většinou kolem 40 tisíc za měsíc! Štěňata pěkně nafotí na dečkách a vydává je za nějaké plemeno bez PP, aby to vypadalo, že je to jen člověk který má jedny štěňátka.


Tady článek o překupnících....


Tady video s překupnicí z Prahy, která chce udat štěňe za každou cenu. Proto jej doveze klidně na místo kam chce zájemce a hned ho vrazí zájemci do rukou. Lži o tom proč není štěně naočkované a že je určitě bez vady a kdyby ne, tak máme přece telefon se ani nedají brát vážně:


Zde video s nahrávkou překupnice kde youtuberka Kája ukazuje jak nenaletět překupníkovi :Nové video od Youtuberky Káji - Standarní nákup štěněte u překupníka:


Video od Gentle Beast - Nekupujte psy bez PP


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Smiley_Story_S_Ponaučením Smiley_Story_S_Ponaučením | 22. července 2019 v 13:14 | Reagovat

🐶🐶🐶 si hráli s ⚽️, potom 🚶‍♂️ jejich chovatel ( množitel ) a zavřel je do klece. Ti 🐶🐶🐶 byli moc smutní.

Jednou 🌄 🚶‍♂️ množitel a všechny 🐶🐶🐶 strčil do 🎒 ( byla to sotva týdenní štěnátka ).

🎒 naložil do 🚗 a jel do Zverimexu. Před Zverimexem na parkovišti vyndal 🐶🐶🐶 z 🎒 a 🚶‍♂️ dovnitř.

V zadních dveřích předal štěňata pracovníkovi Zverimexu, převzal 💶, odevzdal podvodné doklady o očkování a 🚗 odjel domů.

2 Emma_Hyper_Kočka Emma_Hyper_Kočka | 22. července 2019 v 13:17 | Reagovat

[1]: smutny pribeh

3 Anna Clairová Anna Clairová | 25. července 2019 v 16:47 | Reagovat

😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭

Proč jsou někteří lidé tak bezohlední a tupí ? Chce se mi brečet 😭

4 Magdaléna Smithová Magdaléna Smithová | 25. července 2019 v 16:49 | Reagovat

:-(  :-(
☹ ☹

5 Diana Diana | 25. července 2019 v 16:49 | Reagovat

😭

6 🍉🥝🍉🥝🍉🥝🍉🥝🍉 🍉🥝🍉🥝🍉🥝🍉🥝🍉 | 25. července 2019 v 16:51 | Reagovat

🤢 Doneste mi kýbl. Chce se mi z těch bezohledných, arogantních, tupounů zvracet.

7 Lucka_Love_Chinchilla Lucka_Love_Chinchilla | 25. července 2019 v 16:52 | Reagovat

:-! Souhlasím s melounokiwi ( doufam ze nevadi oznaceni melounokiwi )

8 🍉🥝🍉🥝🍉🥝🍉🥝🍉 🍉🥝🍉🥝🍉🥝🍉🥝🍉 | 25. července 2019 v 16:53 | Reagovat

[7]: nevadi

9 Klárka_Smajlík Klárka_Smajlík | 25. července 2019 v 16:54 | Reagovat

👮‍♂️👮‍♂️👮‍♂️👮‍♂️ na vás množitelé odporní

10 Lisa 😎📚 Lisa 😎📚 | 25. července 2019 v 16:57 | Reagovat

[6]:  ty se mas - tobe je jenom na zvraceni 🤢 ja jsem uz nekolikrat zvracela 🤮 ( tak moc me ti mnozitele vytaci )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.