CHOVATELSKÁ STANICE ČINČIL JIHOAMERICKÝCH, KŘEČKŮ SYRSKÝCH A KŘEČÍKů DŽUNGARSKÝCH

NAŠI PESANI

7. října 2009 v 11:15 | Betty, Mazlíčci z Brna |  PES

Dnes 1.9. 2009 k nám do rodiny přibyl další člen. Je to pejsek rasy

Bernský salašnický pes

(jen pro informaci - pejsek není s PP a tak nemůže být považován za toto plemeno. Přecejen je o něco menší, nemá správně rozložené znaky jako berňák a modré oko může značit jiné plemeno v rodě. I přesto je mu velice podobný a tak snad nevadí, že ho tak označuji)

Narodil se 5. 12. 2008 a teď je mu 9 měsíců. Jmenuje se TEDDY. Je to takové přerostlé štěně, prostě jak řekla moje maminka - je to takové malé telátko :)
PitaPata Dog tickers

Dostali jsme ho od mého kamaráda Honzy. Měl ho od malého štěňátka ale teď už se o něj nemůže starat, protože ztratil práci a půl roku žádnou nenašel. Musel se odstěhovat z Brna zpátky do Liberce a práci našel v Praze. Teddýska jsem viděla jen jednou a to byl tak poloviční než je teď v půl roce jeho života, ale slyšela jsem o něm hodně, protože Honza se o něm rád bavil. Dokonce jsem mu sháněla i boudu.

Jeden den mi ale přišel email jestli neznám někoho, kdo by se Tedýska neujmul. Málem mi to vyrazilo dech. Když jsme se s rodinou domlouvali, že bychom k Bobíškovi chtěli kamaráda a ze všech psů jsme se všichni shodli na bernském salašnickém psovi, tak jsem nečekala, že se to vyplní. Že kamarád nabízí k ujmutí toho nejhezčího pejska téhle rasy a že napsal zrovna mě. Hned jsem mu volala co se děje a když mi to vysvětlil, tak jsem mu slíbila, že se o pejska postaráme a že se snad tady u nás na velké zahradě bude mít dobře a my budeme mít kamaráda pro Bobíška a navíc pomyslného hlídače našeho pozemku. Pomyslného, protože tito psi nejsou na hlídání, ale myslím, že zloděj sem ani nepáchne když ho uvidí :)

Rozhodli jsme se pro toto plemeno protože jsou to rodinní psi a s věkěm jsou moc hodní. Prostě se splnilo naše přání. Honza za pár dní přivezl Tedýska k nám. Čekali jsme na něho venku. Když se otevřely dvěře auta, vyskočilo z něho velké černé tele až jsem si řekla, že ani není možný, že už je tak velkej. Hned se začal honit po zahradě. Bobíkovi se to ze začátku moc nelíbilo. Vrčel na příchozího psa a hlídal si svoje páníčky. Nakonec ale vše dobře dopadlo, Honza odjel a Teddýsek už je náš :) Bobíšek je šťastnej že ho má a už spolu spinkají i v boudě spolu.

Jinak jej Honza zatím chodí navštěvovat když přijede do Brna.

Zjistila jsem, že Honza si vzal Teddýska od paní Blanky Čermákové z Jihlavy. Tato paní nemá žádný web, jen podala inzerát u kterého byly tyto fotečky Teddýskové maminky a tatínka a sourozenců. Praviddelně odchovává štěňata od dvou berňáčků, kteří mají údajně průkaz původu, ale nejsou uchovnění a proto jejic štěňata nemají PP. Zde jsou fotky z inzerátu, kde byl inzerovaný i Teddy :

jeho maminka:
Taťka:
a sourozenci
Tady jsou fotky Teddýska od Honzy. Škoda, že jsme ho neměli už od štěňátka, byl úžasně roztomilé štěně :) Teddýsek v Lednu 2009. To mu byl 1 měsíc.
tady jsou fotečky z února 2009. To mu jsou 2 měsíce.
c bcnc
Tady jsou další fotečky od Honzíka. Teddýsek v dubnu 2009. To mu jsou 3 měsíce. Takto jsem ho poprvé viděla když ho měl Honzík jednou sebou a okamžitě jsem se do něj zamilovala. Není divu,že když mi Honzík volal, hnes jsem Teddýska chtěla mít u sebe :)
xvxvb
koupáníčko
Tady je Teddýskovi 5 měsíců.
xfbfbb
vcfgngn
Tady už je mu 7 měsíců
cb bxb


A tady už je to naše čertisko Teddýsek, konečně u nás. Když jsme ho dostali bylo mu 9 měsíců a bylo to v srpnu 2009. Zde fotečka hned z druhého dne co byl u nás :):
Co je na něm nejkrásnější je to modré oko :) Sice kvůli tomu může být hluchý na ucho, kde má ono modré oko, ale jelikož slyší určitě alespoň na jedno tak nemáme žádné problémy.
Tady mám jednu fotečku s Teddýskem z listopadu 09. Už mu začíná narůstat huňatá srst :)
Tady je Teddýsek v Lednu 09.
Tady i s naším kocourem Silvestrem:
A tady je Teddy v březnu 09 kdy znovu napadl sníh. Teddy už je krásně huňatý
Duben 2010. Teddýsek a malá Miluška kterou má moje sestra. Je to kříženec labradora s pittbullem. Po pittovi zdědila modré obě oči, uši a bravu srsti po labradorovi výšku a tvar těla :)
fhfjhfj
A tady Teddýs a ségřina Miluška. Už povyrostla holčina :) Červenec 2010
sdsffTeddy a ségřina Miluška jako už velká září 2010
Při hrátkách
Duben 2011 - v podvečer teplého dne :)
s koníky na kopci si hrozně rozumí :) tady paint horse, který má modré oko stejně jako má Teddy :)


Včera 13.7.2011 v 17. hod. se našemu miláčkovi berňáčkovi Teddýskovi na výletě udělalo hrozně špatně. Stočil se na zem a začal se plazit dokola. Vypadalo to, že zvrací a hrozně slintá. Čenich měl horký. Hrabal aby si schladil břicho, což nikdy nedělal. Jeli jsme ihned k veterináři, který mu v oblasti břicha nahmatal zvětšeninu. Poslal nás ihned na Palackého, kde mu zjistili, že má převrácený žaludek o 90 st. V 18. hod. podstoupil operaci, kde mu jej převrátili zpět a přišili. Do 23.hod. jsem nevěděla jestli to zvládne a nebudou komplikace s nekrotizací stěny jeho žaludku, pak by ho veterinář musel uspat. Když jsem ale zavolala, doktor řekl, že operace proběhla v pořádku a pejsek už leží po operaci a pomalu se probouzí. Byla jsem moc ráda. Za dva dny už by měl být v pořádku, ale bude muset asi ještě brát nějaké léky. Na místě jsem musela složit zálohu 12 tisíc jinak by ho neoperovali. Dohromady to bude celé stát 25 tisíc Kč. Když mi to doktor řekl, tak mi málem spadla čelist! Stála jsem před rozhodnutím - uspat nebo zaplatit. Já neváhala a zaplatila. Nemohla jsem jinak. Naštěstí rodina mne podpořila. Prý to chápou a také by to za něj zaplatili. Je to skoro člen rodiny. Ale co mne naštvalo bylo, že mi ještě doktor řekl, že se takový zákrok dá udělat preventivně pouze za 5. tisíc. Ten den tam prý měli už třetího berňáčka se stejným případem. Proto kdo máte velkého psa, nechte mu raděj zákrok udělat preventivně po domluvě s veterinářem. Je to prý jednoduchý laparoskopický zákrok. Nejenom, že ušetříte, ale mate jistotu, že Váš pejsek bude zdravý a nedostane se až skoro na pokraj smrti jako ten náš. Velkým plemenům se to prý stává běžně. Kdybych to věděla, také ho nechám podstoupit zákrok hned. Na zemi totiž každý den takové peníze nenajdete a já měla jen štěstí, že jsem tyhle peníze šetřila na opravu domu. Je mi jasné, že většina lidí co žije od výplaty k výplatě by to zaplatit nemohla.

tady fotka Teddyho po operaci, má tu ještě vyholené bříško:


A fotky z léta, Teddy je ještě vyzáblý po zákroku, ale huňatý :) Tady s jeho oblíbenou hračkou míčem :)

A koupáníčko :) To rádi nemáme :)

a po koupání

Další fotky ze zimy. Sníh máme rádi a moc si ho užíváme!

Teddyho teď máme doma, protože nám utíká ze zahrady. Takže přes den je venku na sluníčku a večer jde domů na nový pelíšek :) Tady je u mámy v pokoji na návštěvě :)

a zase fotka ze zahrady :)
plus fotka s bratrem :)

na výletě u Mohyly míru ve Slavkově se svými páníky - se mnou a Jardou :)

Jaro 2014 - Teďa pomáhá i při stavbě :) říkáme mu cigánku, protože se bojí lopaty a krumpáče :)

Jaro 2014 - a zase na výletě :) tady zrovna štěkl tak vypadá jak blbeček :D 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 jana jana | 25. února 2012 v 19:57 | Reagovat

nadherne stranky a nadherny pes:-)

2 Marra Marra | E-mail | 28. září 2012 v 21:05 | Reagovat

Nadherne stranky,mate krasneho bernacka,tak at uz dela jen a jen radost:-)My mame bernacku Kessinku,taky s modrym okem,je to to nejlepsi co nas mohlo potkat?:-)Mejte se krasne M.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.