CHOVATELSKÁ STANICE ČINČIL JIHOAMERICKÝCH, KŘEČKŮ SYRSKÝCH A KŘEČÍKů DŽUNGARSKÝCH

ÚVOD

30. března 2009 v 17:30 | Betty |  Úvod

ÚVOD:

Mí mazlíčci:

- blog o zvířátkách, které chovám, informace o nich a jejich chovu


Jenom ti, kdož nikdy nechovali žádné zvíře nemohou pochopit oč by byl život bez zvířat chudší :)


Ahoj,
vítám Vás na mém blogu - Mí mazličci. Tento blog jsem založila 23.7.2007 proto, abych se s Vámi podělila o to jaké doma chovám zvířátka a jak jsem přišla zrovna k nim. Pak jsem, ale psala dál a dál a začala sem vkládat také informace o těchto chovaných zvířátkách s fotografiemi a vlastními poznatky z chovu, aby i další lidé tyto zvířátka pochopili, poznali a možná díky tomu si vybrali zvířátko právě pro sebe.

Toto byla moje první hlavička webu, kde byla všechna moje zvířátka :)
Něco o mých začátcích...
Mí rodiče chovali pejsky, kočičky, korely a měli chov andulek. Moje úplně první zvířátko asi v 9 letech bylo morčátko, které mi přinesla jedna sestřina kamarádka, ale neuměla jsem se o něj starat a tak časem putovalo dál. Pak jsem si domů přinesla svoje první zvířátka v 11 letech - dvě myšky. Myšky jsem měla asi 2 roky. Potom jsem si přinesla džungaráčky co jsme chovali ve škole, protože je neměli kam dát a já se jich ujala. Džungaráčkům se narodila miminka. Tak začala moje láska ke všem zvířátkům na světě až se z toho stalo také moje hobby.


... když chceš být dobrý chovatel ... chovej pouze tak abys zkvalitnil to co už máš

jak jsem si vytvořila chovatelskou stanici:

Chovatelská stanice

činčil jihoamerických a křečků syrských

Mazlíčci z Brna

Toto byla moje druhá hlavička webu, když jsem si založila chovatelskou stanici křečků a činčil:
Začala jsem tedy chovat myšky a hned na to džungaráčky. Skoro každý den jsem navštěvovala všechny zverimexy ve městě. Pak jsem ve zverimexu objevila křečky syrské a až teprve v dospělosti jsem začala s chovem činčil, kdy jsem opět činčily objevila ve zverimexu.
Mým chovem dále prošli - pískomilové, plšíci afričtí, potkánek, želvičky nádherné, agapornisové, kanárci, andulky, korely, různorodé rybičky a samozřejmě jsme měli doma několiko kočiček, pejsků a moje maminka se věnuje chovu domácích králíků. A krom toho jsme měli slepice, husy a bezrohou kozu Rózinku.


Chovám hlavně hlodavce, protože u těch jsem začala a nejvíce si je oblíbila. Čičiny s pejsky mám jako členy rodiny. Rybičky jsou moje druhá televize :) Všichni se mají navzájem rádi:
dfrhh
Na chov mám tedy už pouze činčilky jihoamerické, křečky syrské a křečíky džungarské, kterým se chci plně věnovat. Jsou krmeny hlavně senem, ovocem a zeleninou z naší zahrádky a kupovanými kvalitními krmivy. Celoročně tyto hlodavce prodávám, ale nevydělávám na nich, protože jejich chov stojí více peněz než mám z prodeje mláďat, pokud tedy člověk zvířátkům dává vše co potřebují, ne-li ještě víc :)
jzdj
V lednu r. 2010 jsem si zařídila CHS. Chci zkvalitnit moje chovaná zvířata udržováním stálé linie nejkvalitnějších jedinců. Chovám tato zvířata pouze z radosti a ze zájmu a proto jsou moje mláďata vždy vymazlená a zdravá. Vždy když zvířátko předávám představím jeho rodiče, ukážu celý chov a poradím se vším novému majiteli zvířete jako je krmení, bydlení či odchov.

Se svými zvířaty jezdím pravidelně na výstavy pořádané kluby u kterých jsme přihlášeni. Zvířátka se snažím na výstavu dobře připravit. Již jsme na výstavách sklidili několik chovatelských úspěchů.

Jednou jsme s činčilkou Diamantou z našeho chovu byli pozváni do televize do pořadu Hobby naší doby :)
Dodatek
Pokud máte zájem o jakékoliv zvířátko z tohoto blogu, určitě Vám poradím kde jej sehnat a jak se o něj postarat! Stačí napsat na můj email: bigbens@centrum.cz

Přeji Vám ať se Vám můj blog líbí, ať získáte potřebné informace k chovu a ať si zde možná vyberete zvířátko, které Vám bude nejvíce sedět!

Betty Benešová, nyní Veselá
chovatel
léto r. 2008 - Já a moje nejmilovanější Dášenka(*4.9.1994 - +2.2.2009)
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Nejoblíbenější zvířátka u Vás?

Pes a kočka 27.1% (42)
Kůň, sudo-lichokopytníci 7.1% (11)
Hlodavci 48.4% (75)
Ryby 3.9% (6)
Plazi 4.5% (7)
Pavouci, Štíři a Hmyz 1.3% (2)
Ptáci 7.7% (12)

Komentáře

1 Franta Franta | E-mail | 1. října 2010 v 0:29 | Reagovat

Miluji Betty a její hlodace ;-)

2 Franta Franta | E-mail | 1. října 2010 v 0:48 | Reagovat

Ač je to má první reakce
na stránky Betty Beny,
hlodavce má vskutku skvělé
jsou chloubou této ženy.

Pyšní se i psíkem milým
hlodá mi to stále,
co bude chovat ve své péči
snad jen křečky malé. :-P

Jak sama Betty ví již jistě
křečků není dosti,
chovati je ve svém chovu
dle barev, dle libosti.

Však výstava ji čeká v říjnu
Křeččí klub jí vítá,
zúročí zde tu svou dřinu
vítězství jsou jistá.

Setkám se s ní na výstavě
slova milá prohodím,
od té chvíle křečky z Brna
určitě si oblíbím. :-)

3 Bibi - autor Bibi - autor | 1. října 2010 v 10:50 | Reagovat

Nádherná slova :D Moc děkuji, to si snad ani nezasloužím, spíše moje báječná zvířátka, bez kterých by to nešlo :)))

4 Misha Misha | 16. října 2010 v 9:42 | Reagovat

jinak obdivuji tvoji práci a úspěchy:)určitě to není nejlehčí chovat tolik zvířátek:)

5 kety,majky,marketa atd kety,majky,marketa atd | E-mail | 14. prosince 2010 v 14:45 | Reagovat

porad sem pisu a dostavam odpovedi kazdej den se sem juknu jestli neprisla nova odpovet hrozne moc se mi libi tvuj bloq a mocinky mi pomoch ja az budu velka asi si taky zaridim chovnou stanici a budu tam mit hlavne hlodavce moc ti dekuju za tenhle bloq a doufam ze pribide neco jinyho :-)

6 Betty Betty | 15. dubna 2011 v 21:17 | Reagovat

Díky Ketty :) Jinak jak začneš chovat zvířata už tě to nikdy nepustí tak pozor :D

7 ketty ketty | 24. dubna 2011 v 21:21 | Reagovat

dobre betty

8 Vladislav Hohenkreuz Vladislav Hohenkreuz | E-mail | 5. ledna 2017 v 11:34 | Reagovat

Dobrý den.
Náhodně jsem narazil na Vaše stránky.Musím napsat,že i já sám bych se nechal chovat od takové krásné ženy.Bohužel jsem již 38 let s jinou a snad to s ní ještě chvilku vydržím.Máte nádherné stránky a hlavně koníčka.Moc lidí není,kteří by žili pro zvířata.Tady u nás,ta moje,chová podkany - dva kluky a zvlášt jednu holku a plánuje rozšíření.Dál máme 3 andulky,1 želváka (ten kousavý druh),5 koček a z toho jsou 3 kluci,1 mladá holka a 1 důchodkyně.Bývalo tu i 9 koček,ale naštěstí je jich už méně.Ono totiž když se nějaké kotě narodí nebo nám to někdo dá,my nejsme schopni to zvíře "vyhodit" ven nebo někomu dát,aby mu ubližoval,tak je tu raději máme do doby,než se najde opravdu někdo dobrý nebo na dožití.Bez zvířat si to ani neumíme představit.Já sám jsem vlastně už na dožití,protože jsem po operaci srdce a nikdy nevím,kdy něco selže.Tak Vám přeji,at Vám všechno funguje a vychází a hlavně je všechno vpořádku.
S pozdravem Vladislav Hohenkreuz ze Žandova u České Lípy

9 Betty - autor Betty - autor | Web | 21. ledna 2017 v 14:34 | Reagovat

Děkuji pane Vlasislave za poklonu a pochvalu stránek a také za to, že se staráte o nechtěná zvířátka a hledáte jim nové domovy i přes Vaše zdravotní problémy. Je to velmi záslužná práce. Já bez zvířat prostě nemohu být a jsem ráda, že mi to manžel toleruje. Také Vám přeji vše dobré v životě a hlavně zdravíčko, ať stále slouží. Betty

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.