CHOVATELSKÁ STANICE ČINČIL JIHOAMERICKÝCH, KŘEČKŮ SYRSKÝCH A KŘEČÍKů DŽUNGARSKÝCH

Mé Akvárium

9. března 2008 v 16:52 | Betty, Mazlíčci z Brna |  AKVÁRIUM a JEZÍRKO

Mé Akvárium:


Moje první akvárko byla 5ti litrovka s Gupkama :) Když jsem přišla jako malá do zverimexu že chci rybičky a oni se mne zeptali jaké, tak jsem řekla, že tady ty malinkatý. Byly to miminka od gupek před pár dny narozené :) Tak prodavač se zasmál a řekl, že mi je dá zadarmo :)

Rok 2003

Ale pak jsem si koupila skleňenou kouli. Nejdřív tam byla maličká závojnatka,ale když jsem zjistila,že závojnatky a ryby většího vzrůstu do koule nepatří,protože se od kulatých stěn odráží echo jejich těla a tím jsou ryby neustále ve stresu, hned jsem pro Zlatušku chtěla velké akvárium!
Takto vypadala koule předtím :
darhd
tukdff

ROK 2004

říjen
Hned jak jsem si našetřila peníze v roce 2004 jsem si koupila toto 120 litrové akvárium na míru do policové stěny. Takže Zlatuška poputovala tam. Nejdříve je zde prázdné akva a pak všechen písek(asi 20 kg).
akva
pisek
A takto vypadalo moje akvárium když jsem ho založila. Teď mi to připadá jako měsíční krajina. :) V zadu je vidět valisneria gigantea když jsem ji koupila. Měla tak 5 listů a teď zabírá celou hladinu akvária. Zlatušce přibyly i kamarádky.
jedna

Rok 2005

únor
První čistka(obměna rostlin):
druhý

Rok 2005 červenec
Druhá čistka (obměna malými kameny, břidlicemi):
čtvrtý

Rok 2006

leden
Třetí čistka (zrušení škeblí, malých kamenů, nové dřevo):
páté
Rok 2006 červen
(nová břidlicová skalka, přidání rostlin):
šesté

Rok 2006 listopad
čtvrtá čistka (přidán písek,rostliny a závojnatky se přemístily do jiného menšího akvária 80x50cm, aby neničily rostliny):
osmý

Rok 2007

květen
pátá čistka (odstraněn písek, závojnatky zpět v akva, ostatní menší ryby a některé rostliny přemístěny do akva 80x50cm):
devátý
Rok 2007 říjen
šestá čistka (nová zadní stěna z malých kamenů a břidlic, nové dřevo):
desátý

Rok 2008

květen
sedmá čistka (zpět písek a nová bublinková stěna):
dtgjdtg

Rok 2009

únor
osmá čistka (nová umělá skála):
dyfjfdld
Rok 2009 srpen
devátá čistka(nové dřevo)
fgndgnn

Rok 2010

březen
desátá čistka(odstraněna zadní stěna, umělá skála nahrazena novým kořenem)
gbjmgj
Rok 2010 listopad
jedenáctá čistka(odstraněna proplouvačka a dva kořeny)
vbhn vb

Rok 2011

srpen
Dostala jsem nabídku zakoupit si použité akvárium o objemu 230 l. Souhlasila jsem a už je moje :) Staré 120 l akvárko šlo jako bydlení pro pískomily ke známým. Dostala jsem k němu ještě nějaké to vybavení. Nejdůležitější byla skřínka vyztužená kovovou konstrukcí, protože ta moje by tak těžké akvárko neunesla. Také k němu bylo světlo, pak pár kořenů, filtr, kameny, hadici, čistící zvon a krmivo. Taky jsem dostala několiko rybiček. Koupila jsem si nové vzduchování, rostlinky, pozadí a další drobnosti. Akvárko je boží a konečne se do něj vejde všechno :)
Takto vypadalo akvárium když jsem jej založila :)

Rok 2012 - 2015
Bohužel s novým akváriem jsem si přinesla nezničitelnou hnědou řasu. Ta mi kompletně porostla vše v akváriu a přežila i ničení savem a kartáči. Zničila rostliny a nic proti ní nepomáhalo. Proto jsem ani nefotila akvárium, protože i po čistění vypadalo akvárium hrozně. Nechtěla jsem kupovat nové rostliny, aby mi je řasa postupně zabíjela.

Rok 2016 ledenčistka (zakoupen a připojen první nový venkovní filtr)
Po zakoupení nového filtru se změna nepodařila, zanedbala jsem to a v akváriu se zničilo dobré prostředí. Kompletně mi vymřely všechny rybičky a z rostlin jsem zachránila pouze 4, které jsem darovala s tím, že se mi pak vrátí odnože. Byla to pro mne jedna z velmi těžkých chvil. Prostě pohroma. Rybičky mi totiž nikdo nechtěl vzít, aby mu taky neumřely. Nedalo se nic dělat. Jediná dobrá zpráva byla, že se vším ostatním zemřela i nezničitelná hnědá řasa. Kompletně mi v akváriu vymřela a proto jsem takto nechala akvárko běžet ještě měsíc, abych měla jistotu, že se už neobjeví. Po měsíci jsem nějakou dobu nechala akvárium suché.


Rok 2017 březenčistka (akvárium má kompletně nové osazenstvo, kytky co se zachránily se úspěšně rozmnožily a vrátily a dokoupily se nové)Konečně akvárium zase vypadá jako kus pěkné přírody.
 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Alis Alis | E-mail | Web | 10. května 2010 v 21:21 | Reagovat

mas to nadherrrne 8-O

2 majky majky | E-mail | 31. října 2010 v 19:07 | Reagovat

fakt nadhera ja si preju k vanocum zelvu :-)

3 [Harajuku-Queen-Osbournka] [Harajuku-Queen-Osbournka] | Web | 26. ledna 2011 v 17:25 | Reagovat

Páni to jsou luxusní změny :-) musím říct že to vypadá čím dál lépe :-D

4 Bibi - autor Bibi - autor | 28. ledna 2011 v 11:13 | Reagovat

děkuji, nj každá čistka vždy trvá 8 hodin, takže když už to dělám tak to vždy nějak změním :) Chci aby to vypadalo jako v nějakém potoce :)

5 ketty ketty | 25. dubna 2011 v 14:25 | Reagovat

mas nadherne akvarko jen jsem se te chtela zeptat prosim te nevis jak mam vycistit akvarko kdyz v nem mm neonky ja wm jak jim vymenit vodu  a kam je mezitim dat bydlime totiz v panelaku a ja se bojuim abych ne jenom nezahubila rybičky ale taky abych nevytopila sousedy :-D diky :-)

6 Betty Betty | 4. května 2011 v 3:05 | Reagovat

příště piš prosím do PORADNY! Vyčistíš jednoduše. Rybičky dej do náhradní nádrže, kam dáš filtr, aby voda stále proudila. Musíš,ale pracovat rychle, než se voda v náhradní nádrži ochladí. Vezmeš kýbl a postavíš ho pod akvárko. Pak vezmeš hadici a připevníš na ni čistící zvon. Pak vezmeš druhý konec hadice a rychle nasaješ vodu a hned vložíš hadici do kýblu než budeš mít pusu plnou vody :) Voda sama teče do kýblu a až je plný, tak zvon s hadicí z akva vytáhneš a voda přestane téct. Když jsi šikovná, rejdíš zvonem po dně a vybíráš tím nepořádek ze dna. Pokud máš kýble dva, stačíš vodu vylít dřív než je druhý kýbl plný a tak je postup rychlejší a nemusíš stále nasávat vodu do hadice. Vody z akva ale odstraň nanejvýš polovinu. Více by ryby nepřežili. Mimochodem u tohoto ryby odchytávat nemusíš, akorád je to stresuje. Jen žádnou u toho nenasaj do hadice.

7 Betty Betty | 4. července 2013 v 20:16 | Reagovat

Ketty: neonky vylovíš síťkou do nějaké nádoby s vodou z akvária. Pak si vezmeš krátkou hadici a kyblík a jeden konec hadice potopíš do vody a druhým nasaješ ústy vodu do hadice a pak rychle hadici obrátíš do nějakého prázdného kyblíku a poteče tam voda. Abys vodu zastavila tak musíš první konec hadice vytáhnout z vody. Kyblík vyleješ do záchodu a postup opakuješ :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.