CHOVATELSKÁ STANICE ČINČIL JIHOAMERICKÝCH, KŘEČKŮ SYRSKÝCH A KŘEČÍKů DŽUNGARSKÝCH

Mí Kanárci - vzpomínáme

4. října 2007 v 15:06 | Betty, Mazlíčci z Brna

Mí Kanárci:Můj první je žlutý kanárek, kterého mi dal i s klecí jeden pár přes internet.
Potřebovali ho někomu dát, protože měli doma nového pejska a malé miminko. Moc jim tímto za něj děkuji. Je to sameček.Říkám mu Amadeus. Tady je:
Koupila jsem mu novou klec a starou dala křečíkům. V nové je celkem spokojený. Hned ji musel prozkoumat. Amadeus si nádherně prozpěvuje. Umí spoustu zvuků.
Nepotřebuje žádnou zvláštní péči, snad jen vaječné krmivo při přepeřování a také na krásu barvy peří.

Nedávno jsem mu koupila kamaráda. Je ze zverimexu. Nevěděli jestli je to samička nebo sameček. Ale dle toho že se perou o krmení je to asi také sameček. Nechce se nechat vyfotit. Tady je. Říkám mu ČAj:
Je takový pěkně naoranžovělý a na hlavě má tmavý flíček z křížení s jinými druhy ptáků. Kupuji mu vaječné krmivo s červenou barvou. Líbí se mi jak oba hupkají v kleci. Čaj má ale jeden problém. Měl ho asi někdo kdo ho nikdy nepustil z klece, protože neumí létat. Když ho vypustím tak okamžitě havaruje. Takže jeho ven nepouštím, jen Amadea. A tady je jejich krásná klícka:

Bohužel Amadea mi jeden papoušek pokloval na noze a on na to zranění nožičky bohužel podlehl. :,,( Bylo mi ho moc líto. Ale teď už je mu určitě lépe!Nechtěla jsem aby byl Čaj samotný a tak jsem mu koupila nového kamaráda. Opět nevěděli ve zverimexu jestli je to sameček nebo samička, ale řekli, že nezpívá, tak že je to samička. Bohužel, kanárek je opět sameček :). Říkám mu Amadeus II zde:
A tady je znovu Čaj. Už nám hrozně zesvětlal, dlouho mi nešlo sehnat červené vaječné krmivo :( Ale už zase máme,tak snad zase ztmavne :)
Tady jsou Čaj(vlevo) a Amadeus(vpravo) spolu :) I přes veškerou snahu Čaj úplně zežloutl,ale pořád je krásný!
Protože jsem skončila s chovem agarpornisů,tak mi po nich zůstala klec. Dala jsem tedy do ní Čaje s Amadeem. Moc se jim ten prostor líbil.

Rokem 2010 končím s chovem kanárků z důvodu rozšiřování chovu v CHS.

 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Iliano Iliano | E-mail | Web | 6. března 2012 v 0:54 | Reagovat

Moc pěkný blogík. Ještě juknu

2 TeenaheDream TeenaheDream | 17. listopadu 2012 v 18:45 | Reagovat

Ahoj
Budu mít také kanárka a chci se zeptat jestli moc nepískají nemám s nimi žádnou zkušenost..:)Děkuju za odpověd:)

3 Betty Betty | 4. července 2013 v 20:19 | Reagovat

kanárci po ránu zpívají, ale to každý ptáček a papoušek. Na to si člověk buď zvykne, nebo přes klec ráno přehodí ručník a je to.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.